Algorytmy genetyczne stanowią ważną metodę rozwiązywania problemów optymalizacyjnych. W artykule skupiono się na projekcie równoległego algorytmu genetycznego pozwalającego uzyskiwać uniwersyteckie rozkłady zajęć, spełniające zarówno twarde jak i miękkie ograniczenia. Czytelnika wprowadzono w niektóre znane sposoby zrównoleglenia, przedstawiono również podejście autorów, ykorzystujące MPI. Przyjęto strukturę zarządzania opartą o model master-slave. Oceniono skalowalność i jakość rozwiązania w funkcji rozmiaru populacji i liczby węzłów obliczeniowych.

Aktywność konferencyjna
materiały konferencyjne indeksowane w Web of Science
angielski
Rok wydania