Wolny rynek edukacji zmierza do punktu finalnego. Kształcenie inżynierów staje się coraz bardziej sprawa globalną. Głównym problemem w kształceniu jest zapewnienie odpowiednich relacji między wykształceniem ogólnym a technicznym specjalistycznym.Dlatego też standardy kształcenia winny stanowić co najmniej 80 % całkowitej liczby godzin przewidzianych programem kształcenia. Dla właściwej edukacji inżynierów niezbędne jest uczestnictwo w procesie kształcenia wysokiej klasy specjalistów z przemysłu.

Publikacja monograficzna
Typ
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku w języku o zasięgu międzynarodowym
angielski