X edycja Konkursu Studenckiego Akupunktura Miasta

Współczesne miasto coraz częściej ulega rozpadowi na niezależne organizmy, połączone ze sobą jedynie korytarzami transportowymi. Obszary śródmiejskie tracą swoją rangę na korzyść rozrzuconych centrów handlowych, parków rozrywki, subcentrów dzielnicowych. Podejmowane od II połowy XX wieku całościowe programy rewitalizacji miast, okazały się być zbyt drogie by objąć swym zasięgiem całe zdegradowane struktury. Obecnie podejmowane programy mają formę działań punktowych, skonkretyzowanych na wybranych elementach. Celność wyboru obiektu i zastosowanych względem niego działań przekłada się na efekty synergiczne w jego otoczeniu. Zaproponowany w X edycji Konkursu Studenckiego temat "Akupunktura miasta" realizował opisywaną powyżej ideę katalizy urbanistycznej.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2007