PCA based Fault Tolerant MPC

This chapter presents a Fault Tolerant - Model Predictive Control (FT-MPC) schemes for sensor faults accommodation. A Fault Detection and Isolation (FDI) Unit, which is an integral part of FT-MPC system, is based on the Principal Component Analysis (PCA) method. Introduced approach enables efficient bias and drift faults accommodation in single, as well as simultaneous faults case. Simple simulation exercise is presented.Rozdział zawiera opis schematów sterowania predykcyjnego tolerującego uszkodzenia (FT-MPC) czujników pomiarowych. Algorytm detekcji i izolacji uszkodzeń oparty jest o analizę składników podstawowych (PCA). Proponowane podejście pozwala na efektywną akomodację, występujących pojedynczo lub jednocześnie, nagłych jak i rozwijających się w czasie błędów pomiarowych. Prosty przykład symulacyjny ilustruje działanie zaproponowanego algorytmu.

Publikacja monograficzna
Typ
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku w języku o zasięgu międzynarodowym
angielski