W artykule przedstawiono w sposób syntetyczny zestawienie najbardziej istotnych zasad projektowania attyk w budynkach realizowanych w technologii tradycyjnej oraz tradycyjnej udoskonalonej. Zamieszczono zestawienie najczęściej popełnianych błędów wykonawczych oraz ich wpływ na rozkład pola temperatur w węzłach stropowo-ściennych. Zaproponowano rozwiązania projektowe ograniczając występowanie useterek cieplno-wilgotnościowech w obszarze attyk.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2007