Isotropic damage in viscoplastic flow conditions

Mechanika zniszczenia jest obecnie jedną z ważniejszych gałęzi mechaniki ciał stałych. Jest cały czas rozwijającą się dziedziną nauki, która znalazła swoje zastosowania w problemach inżynierskich. W artykule zaprezentowano podstawowe informacje na temat lepkoplastyczności i jej zastosowania, koncepcję mechanicznej reprezentacji zniszczenia przez zmienną D, koncepcję naprężeń efektywnych, równania opisujące zniszczenie oraz lepkoplastyczny model Chaboche'a z uwzględnieniem zniszczenia. W artykule ponadto przedstawiono procedurę identyfikacji parametrów zniszczenia dla przyjętej koncepcji wraz z przykładem praktycznym oraz przykład prezentujący wykorzystanie przedstawionych praw w MES w programie MSC.Marc.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
angielski
Rok wydania