Obserwowany w ostatnich latach dynamiczny rozwój systemów automatyki budynku i związanych z nimi tzw. "inteligentnych instalacji" pociąga za sobą konieczność wprowadzenia tej tematyki do programu studiów. W związku z tym na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej zostało opracowane i zbudowane nowoczesne laboratorium dydaktyczne służące do nauczania projektowania i uruchamiania systemów automatyki budynkowej opartych na standardzie KNX/EIB. W pracy przedstawiono założenia, jakimi kierowano się przy tworzeniu laboratorium, opis konstrukcji stanowisk, dobór elementów i przyjętą metodykę nauczania.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania