Celem pracy jest zweryfikowanie przydatności systemu wykrywania uszkodzeń bazującego na sieciach neuronowych i testach dynamicznych. Analizowanie są dwa poziomy dynamicznego badania konstrukcji. Pierwszy poziom zakłada wykorzystanie drgań środowiskowych, zaś drugi wykorzystuje drgania wywołane siłami o znanych amplitudach i ma na celu szczegółową ocenę stalowej płyty. Uszkodzenie symulowano przez umieszczenie dodatkowej masy w kilku miejscach na powierzchni płyty. Danymi wejściowymi do sieci neuronowej są postacie drgań konstrukcji.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2007