MEMS based voice message system for elevators

W artykule przedstawiono implementację systemu głosowych komunikatów w windach. Prezentowany system posiada unikalną cechę polegającą na tym, że do działania nie potrzebuje połączenia z systemem sterującym windy. Zasilany z baterii lub akumulatorów może być zamontowany w ścianie windy, wymaga tylko prostej kalibracji. System oparty jest na akcelerometrach MEMS dokonujących pomiaru przeciążeń w kabinie windy. W artykule przedstawiono budowę systemu, sposób pomiaru przeciążeń. Szczegółowo opisane zostały algorytmy określające aktualne piętro z uwzględnieniem rozmaitych parametrów dostosowujących system do określonych typów wind. Opisywany system może działać nawet w windach nie posiadających wskaźnika piętra. Jego zastosowanie obejmuje budynki użyteczności publicznej (hotele, szpitale) gdzie komunikaty głosowe w windach są wymagane prawem lub konieczne z powodu np. obecności osób niewidomych.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
angielski
Rok wydania