Problematyka finansowania szkolnictwa wyższego jest zagadnieniem niezmiernie szerokim i budzącym wiele kontrowersji. U progu planowanych zmian w zakresie finansowania szkolnictwa wyższego artykuł przedstawia analizę struktury jego finansowania w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Ze względu na to, że znaczna część tych środków pochodzi ze źródeł prywatnych, w szczególności zaś od gospodarstw domowych, analizie poddany został również udział wydatków na edukację w wydatkach konsumpcyjnych tych podmiotów.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2008