Artykuł opisuje metodę identyfikacji ról aktorów sieci społecznej. Metoda ta może być szczególnie przydatna w sieciach społecznych, o których posiadamy ograniczoną wiedzę, głównie zawężoną do lokalnych powiązań pomiędzy aktorami. Przedstawiona w artykule metoda korzysta z grafu relacji społecznych, algorytmu identyfikacji ról oraz zbioru grafów wzorców relacji. Rozwiązanie zostało przetestowane w społeczności użytkowników serwisu poczty elektronicznej Wydziału ETI PG w celu identyfikacji spamerów wśród nadawców poczty adresowanej do pracowników Wydzialu.

Aktywność konferencyjna
materiały konferencyjne indeksowane w Web of Science
angielski
Rok wydania