Frequency characteristics of induction machine speed observers

Właściwości napędu bezczujnikowego z silnikiem indukcyjnym zależą od struktury obserwatora prędkości. System ten wymaga starannej analizy w przypadku uszkodzenia maszyny, której celem jest odpowiedź na pytania: jak układ regulacji pracuje przy niesymetrii maszyny spowodowanej np. uszkodzeniem klatki wirnika oraz jak obserwator odtwarza pulsacje prędkości spowodowane niesymetrią maszyny. W artykule przedstawiono charakterystyki częstotliwosciowe wybranych struktur obserwatorów prędkości silnika indukcyjnego na potrzeby diagnostyki.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
angielski