Diagnostyka weryfikacyjna podsystemów i urządzeń

Rozdział dotyczy diagnostyki weryfikacyjnej podsystemów i urządzeń technologicznych. Diagnostykę techniczną podzielono na diagnostykę uszkodzeniową, która zajmuje się identyfikacją i lokalizacją uszkodzeń i defektów maszyn lub jego podzespołów oraz na diagnostykę weryfikacyjną, której zadaniem jest kontrola i ciągła weryfikacja istotnych parametrów z przyjętym ich modelem, traktowanym jako wzorcowy. Diagnostykę weryfikacyjną można zastosować do oszacowania pokrycia diagnostycznego wykorzystywanego w analizie ryzyka eksploatacji instalacji technicznych. Jest ona przydatna przy wyznaczaniu przedziałów między testami diagnostycznymi w oparciu o ciągły monitoring istotnych parametrów diagnostycznych oraz ich dryftów w określonym przedziale czasu.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2008