W pracy przedstawiono elementy związane z oceną gotowości systemu statek w stanie uszkodzonym. Zdefiniowano pojęcie gotowości. Przedstawiono system bezpieczeństwa transportu morskiego i statków, w tym system bezpieczeństwa statku w stanie uszkodzonym. Opisano wybrane elementy analizy ryzyka, w tym te dotyczące obliczania i oceny ryzyka. Przedstawiono przykładowe drzewo udziału w ryzyku. Opisano też problemy związane z ocena gotowości statku w sytuacjach katastroficznych przy użyciu symulacji komputerowej.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2008