Implementacja usług VoIP na platformie RIK

W pracy przedstawiono strukturę platformy RIK (Rozproszonej Infrastruktury Komunikacyjnej) instalowanej na Wydziale ETI PG. Omówiono wymagania dla infrastruktury sieciowej Wydziału ETI umożliwiającej realizacje aplikacji VoIP. Opisano implementacje telefonów IP i usług VoIP w środowisku sieciowym na WETI PG. Scharakteryzowano środowisko programistyczne dla aplikacji VoIP. Zaprezentowano zaimplementowane na Wydziale ETI PG usługi: usługę podawania konta i hasła na serwerze studenckim WETI PG; usługę dostępu do skrzynki pocztowej na wydziałowym serwerze pocztowym; usługę telefonicznego zamawiania i automatycznej realizacji zaświadczeń w dziekanacie; usługi informacyjne dziekanatu i biura Wydziału ETI PG (oparta o rozbudowany system IVR firmy DATERA). Wskazano na nieoczekiwane problemy słuchowe związane z wykorzystywaniem syntetyzatora mowy przez systemy VoIP.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania