W artykule opisano szczegółowo kierunki kształcenia wprowadzone w ostatnich latach na Wydziale Mechanicznym Pol. Gd. Przedstawiono ofertę kształcenia na nowych kierunkach takich jak Mechatronika, Inżynieria Mechaniczno-Medyczna oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji dla studiów stacjonarnych pierwszego stopnia. Opisano również własne doświadczenia w implementacji procesu Bolońskiego trójstopniowego kształcenia w systemie European Higher Education Area.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
angielski