Badania losów osób poszkodowanych w wypadkach drogowych w Polsce

Wypadki drogowe są jednym z największych problemów społecznych współczesnego świata, przez najbardziej rozwinięte kraje uznanym za problem zdrowia publicznego. Światowa Organizacja Zdrowia nazwała je nawet współczesną epidemią. Rocznie w wypadkach na drodze ginie bowiem ponad 1,3 mld osób, kolejnych kilkanaście milionów osób rannych dotykają tragiczne konsekwencje w postaci ciężkich urazów, inwalidztwa wpływają także destrukcyjnie na życie ich rodzin. Prowadzi to do trwałej degradacji poziomu życia wielu milionów osób rocznie.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania