Szybkie prototypowanie SCR w systemach automatyki napędu elektrycznego

Budowę układu napędowego poprzedza okres badań i prób uruchomieniowych poszczególnych elementów składowych. Sprawdzenie układu sterowania jest elementem, który wymaga najwięcej czasu, a błędy mogą spowodować uszkodzenia w części energoelektronicznej układu. W rozdziale przedstawiono metodę szybkiego prototypowania wykorzystywaną przy uruchamianiu nowych układów napędowych. Połączenie procesora sygnałowego z komputerem umożliwia szybkie zmiany nastaw regulatorów oraz obserwowanie ich wpływu na układ napędowy. Dzięki temu metoda umożliwia bardzo szybką weryfikacje algorytmu sterowania oraz nastaw regulatorów bez narażania producenta na szkody materialne.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2009