Realizacja multimedialnego przewodnika po kampusie Politechniki Gdańskiej na bazie usług LBSW : Perspektywy Rozwoju e-Uczelni w Kontekście Globalnej Informatyzacji; - e-uczelnia, konferencja krajowa; 14-15 maja 2009, Gdańsk. - [skrypt prezentacji]

Opisano koncepcję definiowania funkcjonalności elektronicznego, bezprzewodowego, multimedialnego przewodnika eGIT. Scharakteryzowano jego architekturę w ujęciu warstwowym i komponentowym. Przedstawiono zagadnienie wykorzystania w aplikacji usług webowych oferujących podanie aktualnej lokalizacji użytkownika. Udostępnienie tych usług pozwala na wytwarzanie aplikacji oferujących odmienne funkcjonalności w zależności od aktualnego położenia użytkownika w geoprzestrzeni. Przedstawiono koncepcję integracji usług lokalizacji zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.