Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwie akademickim

Przedstawiono uwarunkowania organizacyjne i prawne realizacji projektów badawczych prowadzonych na politechnice. Na uczelni technicznej występują bariery w zakresie rozwoju techniki i technologii ograniczające proces wdrażania nowych rozwiązań do praktyki przemysłowej. Pokazano przyczyny braku zainteresowania ze strony przemysłu innowacyjnymi rozwiązaniami, zwłaszcza chronionymi patentami. Z drugiej strony istnieje w przemyśle duże zapotrzebowanie na rozwiązania stojące na wysokim poziomie technicznym. Rozwiązaniem problemów współpracy nauki z przemysłem jest wprowadzenie firm akademickich jako pośrednika pomiędzy firmami produkcyjnymi a uczelniami. Pokazano, w jaki sposób firma akademicka może wdrażać wyniki projektów badawczych chroniąc jednocześnie interesy twórców i uczelni.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania