W artykule postawiono tezę, że uniwersytet społecznie odpowiedzialny to taki, w którym przenikać się będą: rozwójorganizacyjny (OD), doskonalenie procesów zarządzania wiedzą (KM) i doskonalenie zarządzania jakością (QM. Spoiwem uniwersytetu jest jego kultura organizacyjna (instytucjonalna. Uniwersytet społecznie odpowiedzialny tootwarty system współpracujący z otoczeniem, w którym toczy się gra o studenta (słuchacza) oraz o finanse. Celem funkcjonowania uniwersytetu jest tworzenie zindywidualizowanej wiedzy oraz budowanie na jej fundamentach przewagi konkurencyjnej i realizacji trzeciej misji. Autor podejmuje próbę wykazania, że warunkiem koniecznymsukcesu współczesnego uniwersytetu jest rozumienie go i rozwijanie jako zintegrowanego systemu OD - KM - QM. Ilustrację problemu stanowią wybrane opinie zebrane podczas wywiadów przeprowadzonych przez autora z rektorami wyższych uczelni technicznych na przełomie 2008 i 2009 r.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2009