W pracy zaprezentowano metodę wykrywania i lokalizacji uszkodzeń w konstrukcji ramowej za pomocą podłużnych i poprzecznych fal sprężystych. Przeprowadzono badania numerczyne i eksperymentalne na modelu bez uszkodzenia oraz na modelu z wsprowadzonym nacięciem. Do modelowania zastosowano metodę elementów spektralnych. W pracy przedstawiono sformułowanie nowego element spektralnego dla ram płaskich bazującego na teorii pręta Mindlina Herrmanna oraz teorii belki Timoshenki.

Publikacja w czasopiśmie
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
angielski
Rok wydania