Odzyskanie czystego krzemu z uszkodzonych lub wycofanych z eksploatacji modułów PV może prowadzić do korzyści ekonomicznych i ekologicznych. Ze względu na wysokie wymagania jakościowe, dotyczące odzyskiwanego krzemu, procesy chemiczne są najważniejszym etapem w recyklingu ogniw PV. W artykule przedstawiono przykłady i możliwości odzyskania materiałów ze zużytych lub uszkodzonych ogniw fotowoltaicznych z krystalicznego krzemu oraz projekt półautomatycznej instalacji do ich recyklingu.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
angielski