Rozważono sieci o wielostopniowych strukturach gwiaździstych. Jako ocenę niezawodności tych sieci przyjęto następującą miarę niezawodności: prawdopodobieństwo zdarzenia, że sprawne węzły mogą komunikować się przez węzeł centralny. Przyjęto następujący model uszkodzeń. Węzły oraz kanały sieci ulegają uszkodzeniom z określonym prawdopodobieństwem, uszkodzenia elementów sieci są od siebie niezależne. Porównano różne gwiaździste struktury sieci pod względem niezawodności. Otrzymane wartości przyjętej miary niezawodności zostały przedstawione w funkcji prawdopodobieństwa sprawności węzłów oraz kanałów. Otrzymane rezultaty numeryczne ilustrują spadek niezawodności przy zwiększaniu stopnia sieci.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2010