Niniejsza praca poświęcona jest technice diagnostyki konstrukcji bazującej na transfor-macie falkowej oraz sztucznych sieciach neuronowych (tzw. system neuro-wavelet). Zastosowanie analizy falkowej pozwala na lokalizację uszkodzeń wymagającą mini-malnej ilości danych wejściowych. W tym celu niezbędna jest tylko odpowiedź kon-strukcji pomierzona w wielu punktach. Poprawę efektywności lokalizacji zniszczeń uzyskano poprzez użycie sztucznej sieci neuronowej. Nauczona sieć neuronowa po-prawnie rozpoznaje miejsce położenia uszkodzeń, nawet w przypadkach, gdy określenie położenia uszkodzenia nie było możliwe bezpośrednio z obliczonych współczynników falkowych. Zaproponowana metoda została sprawdzona eksperymentalnie na przykła-dach konstrukcji belkowych, płytowych i powłokowych.

Publikacja w czasopiśmie
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
angielski
Rok wydania