Artykuł prezentuje wytyczne projektowania akustyki wnętrz w pomieszczeniach szkolnych zawarte w europejskich i amerykańskich standardach technicznych. Opisane są także aktualne polskie przepisy odnoszące się do akustyki wnętrza. We wnioskach zaprezentowano wytyczne dla poprawy komfortu akustycznego w szkołach. // Design guidelines for interior acoustics in learning spaces included in European and American technical standards and other documents are presented. The current Polish regulations referring to interior acoustics are described. The proposal of a set of acoustical guidelines for improving acoustical comfort in school spaces is given.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
angielski
Rok wydania