Od kilku lat na Politechnice Gdańskiej realizowany jest program aktywizacji żeglarskiej studentów pod nazwą "Żeglarstwo na Politechnice". Prowadzone są dwukierunkowe działania: - z jednej strony akcja szkoleń na podstawowe stopnie żeglarskie adresowana do szerokiej rzeszy studentów i towarzysząca jej akcja kształcenia własnego zaplecza instruktorskiego, - z drugiej działania szkoleniowo- sportowe ukierunkowane na wychowanie własnej ekipy zawodników w klasie "Omega-sport" tak, aby reprezentowali PG w miarę na dobrym poziomie w skali kraju.W pracy przedstawiono historię podejmowanych działań, metody ich realizacji, wyniki i wnioski z nich wynikające.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2010