W referacie przedstawiono analizę wyników z półrocznego okresu eksploatacji stanowiska monitoringu stanu technicznego odbieraków prądu na linii kolejowej. Stanowisko to umożliwia wykrycie pojazdu z niesprawnym odbierakiem prądu, również w sytuacji, gdy uszkodzenie nastąpiło już po wyjeździe z lokomotywowni. Podano przykłady prawidłowego wykrycia niesprawnych odbieraków przez system. Przeprowadzono analizę statystyczną wyników, która wskazuje, że przypadki złej regulacji lub niesprawności odbieraków nadal występują w ruchu kolejowym. Scharakteryzowano możliwości, jakie stwarza stanowisko monitoringu dla poprawy sytuacji w tym zakresie. Poza charakterem prewencyjnym stanowisko może być również wykorzystane pośrednio do ustalenia przyczyn ewentualnego uszkodzenia sieci lub odbieraka.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania