Mieszane przewodniki jonowo-elektronowe na bazie domieszkowanego manganianu lantanu znajdują powszechne zastosowanie m.in. jako elektrody w ogniwach paliwowych, czujnikach gazów lub jako warystory. Jednak wciąż niepoznane do końca mechanizmy występowania zjawiska mieszanego przewodnictwa sprawiają, że prace nad tymi materiałami wciąż trwają. Określenie składowej jonowej tego typu materiałów perowskitowych wymaga zastosowania stałoprądowych metod z wykorzystaniem elektrody blokującej, tzw. metody Hebba-Wagnera. Bazując na modyfikowanej metodzie Hebba-Wagnera określono według przyjętych modeli obliczeniowych przewodność jonową w domieszkowanych ceramikach na bazie LaMnO3. Wyniki porównano i przedyskutowano w oparciu o doniesienia literaturowe i postawione hipotezy.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania