Uniwersyteckie Centrum Kompetencyjne Technologii Oprogramowania

Poniższy rozdział stanowi rodzaj case study, gdzie na przykładzie Uniwersyteckiego Centrum Kompetencyjnego Technologii Oprogramowania funkcjonującego przy Politechnice Gdańskiej przedstawiona została koncepcja powoływania i funkcjonowania centrów rozwijania technologii informatycznych tworzony przy uczelniach wyższych przy współpracy z partnerami biznesowymi. Przedstawione zostały potrzeby powoływania takich jednostek organizacyjnych, możliwe obszary współpracy środowisk uczelni i biznesu. Rozdział wpisuje się w tematykę współpracy biznesu i środowisk uniwersyteckich w zakresie inżynierii oprogramowania.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2013