Studienty, aspiranty i stazery iz Armenii, Azerbejdzana, i Polsze

Streszczenie: Studenci, doktoranci i stażyści z Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji rozpoczęli przyjazdy na studia i staże do Polski na przełomie XX/XXI w. Powodem były przemiany polityczne w Polsce, dzięki którym dostęp do polskiego rynku edukacyjnego stał się łatwiejszy, a oferta przygotowana przez polskie uczelnie atrakcyjniejsza. Duże znaczenie w zwiększeniu przyjazdów cudzoziemców do Polski miały nowe programy stypendialne stworzone na mocy bilateralnych umów rządowych, planów wykonawczych inicjatyw międzynarodowych tj. Partnerstwo Wschodnie oraz propozycji organizacji pozarządowych.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
rosyjski
Rok wydania