Projekt edukacyjny Przestrzeń Wokół Nas ma na celu pokazać, w jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi można uczyć dzieci o otaczającej nas przestrzeni – jak ją wartościować, jak kształtować, kto ma wpływ na jej kształtowanie i jak chronić jej cenne elementy. Ma również pomóc w zrozumieniu idei zrównoważonego rozwoju oraz wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne. Jego celem jest m. in. promocja świadomości i tożsamości architektonicznej. Projekt składa się z kilku etapów, w których zostały przygotowane praktyczne narzędzia przydatne w realizacji zajęć dla dzieci w zakresie edukacji przestrzennej . Przygotowane są do wykorzystania w formie, w jakiej zostały zaprezentowane, jak również możliwa jest ich modyfikacja i dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2015