Artykuł porusza kwestie związane z określeniem i badaniem wielopłaszczyznowej współpracy uczelni z biznesem (UBC – University Business Cooperation) w Polsce. Prezentowane w literaturze modele współpracy nie przedstawiają zależności między poszczególnymi płaszczyznami współpracy, a jedynie je przywołują. Analiza wybranych czynników sukcesu współpracy, wzrostu efektywności i przedsiębiorczości akademickiej, dysfunkcji współpracy oraz propozycji modelowych rozwiązań jest jednym z pierwszych kroków rozpoczętych badań. Literatura przedstawia zagadnienia współpracy, natomiast jedynie zdawkowo porusza kwestię wielopłaszczyznowej analizy relacji uczelnie-biznes (działalność gospodarcza, przedsiębiorstwa).

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania