Doskonalenie procesu produkcji farb proszkowych z wykorzystaniem wskaźnika OEE

W rozdziale omówiono problem poprawnego obliczania wskaźnika OEE w procesie produkcyjnym w przedsiębiorstwie X. Przeprowadzenie mapowania strumienia wartości, wywiadów z pracownikami, wykonanie analiz z wykorzystaniem testów statystycznych danych archiwalnych oraz wartości parametrów technologicznych zmierzonych w trakcie pracy linii umożliwiły opracowanie nowej formuły wyznaczania OEE. To z kolei pozwoliło na dokładne określenie strat, zwłaszcza w zakresie produktywności wykorzystania parku maszynowego. Dzięki temu możliwe stało się opracowanie projektu udoskonaleń analizowanej linii produkcyjnej.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2015