MONTAŻ MOSTU UNIWERSYTECKIEGO W BYDGOSZCZY

Oddany do użytkowania w grudniu 2013r. Most Uniwersytecki w Bydgoszczy jest obiektem o charakterystycznej i nietypowej formie, wzbudzającej różne emocje od stanu zachwytu po silną krytykę. Nie ulega wątpliwości, że ze względu na znaczny stopień skomplikowania konstrukcji, jego budowa była zadaniem nietrywialnym, stawiającym przed wykonawcą najwyższe wymagania zawodowe. W artykule porusza się wybrane zagadnienia związane z montażem konstrukcji Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Obiekt zaprojektował Tadeusz Stefanowski (Transprojekt Gdańsk), a zbudowało go konsorcjum firm GOTOWSKI BKiP i MOSTY Łódź. Udziałem współautorów z Politechniki Gdańskiej było bieżące doradztwo naukowe w trakcie wznoszenia obiektu. Między innymi obejmowało ono symulacje komputerowe niezbędne do bezpiecznego montażu konstrukcji, określając etapowość prac związanych z podwieszaniem pomostu.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2015