Oferta kształcenia a wymogi współczesnego rynku pracy

Współcześnie zmianom ulegają struktury gospodarek oraz sposoby gospodarowania poszczególnymi zasobami na rynkach. Wpływ na to mają nowoczesne technologie, procesy globalizacji i integracji. Obserwowane dynamiczne zmiany wymuszają włączenie się w proces unowocześniania różnych uczestników rynku. Jednym z nich są instytucje zajmujące się szeroko rozumianym kształceniem, które przygotowują zasoby pracy do wejścia na rynek pracy. Celem niniejszego opracowania jest wskazanie, w jaki sposób uczelnie mogą uatrakcyjnić ofertę kształcenia w sytuacji postępującego spadku liczby studentów. W artykule wykorzystano wyniki badań własnych, których celem było poznanie opinii studentów na temat nowej oferty kształcenia zmierzającej do szerszego włączenia instytucji zewnętrznych i specjalistów w proces nauczania.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2016