Techniczne uwarunkowania uszkodzeń posadzki betonowej myjni samochodowej

Posadzki betonowe będące górną powierzchnią żelbetowej płyty postojowej należą do najbardziej popularnych nawierzchni myjni samochodowych. Bardzo często realizacja tego typu nawierzchni odbywa się z pominięciem zasad wiedzy technicznej, na podstawie uproszczonej dokumentacji projektowej, która dodatkowo obarczona jest błędami, co w konsekwencji prowadzi do powstawania ich uszkodzeń już w początkowym okresie użytkowania. Późniejsza eksploatacja przyczynia się do postępującej destrukcji tego rodzaju nawierzchni. W artykule przedstawiono przypadek posadzki betonowej która został zrealizowana jako obarczona istotnymi błędami projektowymi oraz wykonawczymi, zaproponowano również koncepcje usunięcia występujących uszkodzeń.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2016