Celem przeprowadzonych na potrzeby tego artykułu badań jest ocena wiedzy, umiejętności i świadomości studentów w zakresie finansów osobistych, finansów przedsiębiorstw, finansów publicznych i bankowości. Badania świadomości i wiedzy finansowej studentów Politechniki Gdańskiej dokonano w oparciu o kwestionariusz ankietowy zawierający 64 pytania. Niektóre z nich były bardziej rozbudowane, co umożliwiło ich podział do celów analitycznych na 107 pytań lub problemów do rozwiązania. Badania trwały od czerwca do listopada 2015 roku i objęły 414 studentów. Pozwoliły one na porównanie wiedzy i świadomości finansowej studentów w zależności od obszaru kształcenia kierunkowego.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2016