Świadomość finansowa studentów Politechniki Gdańskiej

Celem niniejszej monografii jest identyfikacja, analiza i ocena poziomu świadomości finansowej jednej z uczelni technicznych w Polsce – Politechniki Gdańskiej. Rozważaniom towarzyszy hipoteza, że działania w zakresie edukacji finansowej studentów na uczelniach technicznych są niewystarczające, szczególnie w obszarze kształcenia inżynierów. Podniesienie wiedzy studentów w zakresie finansów i poprawa ich świadomości finansowej może przyczynić się do zwiększenia ich aktywności zawodowej, zarówno jako pracowników jak i pracodawców. Przeprowadzone na potrzeby niniejszej monografii badania miały wskazać w jakim kierunku należy edukować przyszłych inżynierów, aby wpłynąć na poprawę ich świadomości finansowej.

Publikacja monograficzna
książka - monografia autorska /podręcznik o zasięgu krajowym
Rok wydania
2016