Adam Smith – Szkot, który zmienił świat…?

Zasadniczym celem artykułu jest próba identyfi kacji roli, jaką odegrała książka Adama Smitha w kreowaniu późniejszej myśli ekonomicznej. Ponadto, w tekście znajdziemy odniesienia do pierwszych prasowych recenzji książki An Inquiry into the Nature and the Caufes of the Wealth of Nations, pierwszych oraz kolejnych jej wydań zarówno w Anglii i Szkocji jak i poza nimi. Artykuł stanowi również próbę bibliometrycznej analizy dotyczącej dzieła Adam Smitha. Znajdujemy tam analizę zmieniającej się liczby cytowań książki An Inquiry into the Nature and the Caufes of the Wealth of Nations, jak również słynnej frazy „invisible hand”.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2016