Architektura Krajobrazu Podstawy Projektowania Terenów Zieleni

Projektowanie architektoniczne zawsze odbywa się w krajobrazie, stanowiąc jedno z wyzwań, przed jakim staje architekt w praktyce zawodowej. Jest jednym z wyznaczników jego świadomości środowiskowej. Niniejsze opracowanie prezentuje podstawowe narzędzia niezbędne do prowadzenia dialogu architekta z krajobrazem. Przeznaczone jest dla studentów wydziału architektury jako pomoc dydaktyczna dla przedmiotu architektura krajobrazu. Publikacja jest wyborem autorskim o charakterze przeglądu, zawiera jednak też autorskie podejście do wybranych zagadnień. Praca składa się z pięciu rozdziałów. Pierwszy zawiera wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z architekturą krajobrazu przywoływanych w skrypcie oraz wybór literatury przedmiotu. Drugi stanowi autorski wybór tworzywa drzewiastego stosowanego przede wszystkim w publicznych terenach zieleni miejskiej wraz z zestawieniem ich właściwości. Rozdział trzeci przybliża zasady opracowywania inwentaryzacji dendrologicznej oraz gospodarki istniejącym drzewostanem. Rozdział czwarty prezentuje przykładowe oznaczenia graficzne stosowane w praktyce projektowej. W ostatnim, piątym rozdziale zawarto wybór przepisów prawnych związanych z tematem.

Publikacja monograficzna
książka - monografia autorska /podręcznik o zasięgu krajowym
Rok wydania
2017