Problem oceny usterek sprzętu elektronicznego z uwzględnieniem aspektów ubezpieczeniowych jest ciągle aktualny, mimo nowych metod oceny ryzyka awarii. W niniejszym artykule porusza się aspekt finansowy po wystąpieniu awarii urządzeń z punktu widzenia analizy eksperckiej dla firmy ubezpieczeniowej. Postawione tezy zostały poparte przykładem analizy przyczynowo skutkowej wraz z analizą uszkodzeń i błędów w przykładowej instalacji. Zaproponowany został również sposób oceny ryzyka wystąpienia awarii o tych samych przyczynach. W dalszej części artykułu przedstawiona została analiza strat materialnych na skutek wystąpienia awarii oraz analiza kosztów zredukowanych w wyniku przeprowadzonych analiz eksperckich.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2017