Artykuł przedstawia wyniki badań ankietowych i ćwiczeń analitycznych dotyczących oceny oświetlenia dziennego (percepcja, wiedza, preferencje) przeprowadzonych wśród 140 studentów architektury. Wyniki mogą sugerować, że percepcja i opis oświetlenia dziennego opierał się na intuicji respondentów. Analiza udzielonych odpowiedzi ilustruje, że na umiejętność krytycznej interpretacji zaobserwowanych warunków oświetlenia i projektowego zastosowania wniosków z analizy oświetleniowej wpływa znajomość parametrów modelowania i oceny światła dziennego.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania