Umiędzynarodowienie usług Biblioteki Politechniki Gdańskiej

Jednym z kluczowych celów realizowanych przez Bibliotekę Politechniki Gdańskiej jest wspomaganie procesu internacjonalizacji prowadzonego na Politechnice Gdańskiej, także w kontekście ob-sługi studentów zagranicznych. W tekście omówiono historyczny kontekst mobilności edukacyjnej w Europie, przedstawiono dane statystyczne dotyczące studentów zagranicznych w świecie i w Polsce oraz ukazano, jak na tle przedstawionych danych wygląda umiędzynarodowienie Politechniki Gdańskiej i Biblioteki PG. Ponadto przedstawiono repertuar zainicjowanych działań, których celem jest rozwijanie umiędzynarodowie-nia biblioteki akademickiej, koordynowanych przez Zespół ds. Międzynarodowej Współpracy Akademickiej w Bibliotece Politechniki Gdańskiej.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach
Rok wydania
2019