Mobilność wynikająca z założeń programu Erasmus+ w uczelniach i bibliotekach akademickich to wszelkie działania polegające na realizowaniu zagranicznych wyjazdów szkoleniowych w tzw. stażowych miejscach docelowych w krajach-sygnatariuszach programu. Erasmus+ w bibliotekach akademickich umożliwia szeroko pojęte doskonalenie zawodowe, rezultatem którego może być uzyskana wartość dodana uwidoczniona w nabywaniu nowych doświadczeń i kompetencji zawodowych oraz osobistych, które mają realne przełożenie na poprawę standardów oferowanych usług w samej bibliotece i, szerzej, na uczelni. W tekście omówiono stworzenie Library Welcome Center, jako przykładu wartości dodanej zainspirowanej doświadczeniami zdobytymi podczas udziału Biblioteki Politechniki Gdańskiej w programie Erasmus+ w Biblioteca de la Universidad Loyola Andalucía (Kordoba, Sewilla) w roku 2017.

Publikacja monograficzna
rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
Rok wydania
2019