IATUL Seminar 2019 – ważne wydarzenie wpisujące się w rozwój działań Biblioteki Politechniki Gdańskiej na polu współpracy międzynarodowej.

Celem IATUL Seminar 2019 (Organizing the Open Science Framework – Strategies and Legal Aspects) było podsumowanie aktualnego stanu otwartości w nauce w Polsce i na świecie. Problematyka podejmowana na konferencji skupiała się na przeglądzie polityki repozytoriów instytucjonalnych i usług związanych z zarządzaniem danymi badawczymi. Poruszano także zagadnienia dotyczące aspektów prawnych związanych ze zbieraniem, przechowywaniem i wykorzystywaniem danych badawczych. IATUL Seminar 2019 zostało zorganizowane przez Bibliotekę Politechniki Gdańskiej we współpracy z IATUL (International Association of University Libraries), międzynarodowym Stowarzyszeniem Bibliotek Uniwersyteckich.