DOMY W STANDARDZIE PASYWNYM WYTYCZNE I DOŚWIADCZENIA PROJEKTOWO-REALIZACYJNE

Tematem niniejszej publikacji są budynki mieszkalne jednorodzinne w standardzie pasywnym zgodnym z założeniami Passivhaus Institut Darmstadt – twórców idei budownictwa pasywnego. W publikacji przedstawione zostały zasady projektowania budynków pasywnych, jakimi Autorka, będąca Certyfikowanym Europejskim Projektantem Budynków Pasywnych z ramienia Passivhaus Institut Darmstadt, kieruje się na co dzień w praktyce zawodowej. Jako ilustracje poszczególnych zagadnień i zasad posłużyły projekty domów pasywnych powstałych w MIDI Pracowni Architektonicznej. Twórcami wszystkich projektów są architekci: Alicja Karaś (autorka), Piotr Karaś, Maja Belecka oraz Maria Murawska. Książka adresowana jest przede wszystkim do studentów architektury, ale również pragnących pogłębić swoją wiedzę w zakresie projektowania budynków pasywnych architektów oraz inwestorów rozważających tego rodzaju inwestycję. Publikacja zawiera szereg praktycznych wskazówek dotyczących projektowania oraz wykonawstwa.

Publikacja monograficzna
książka - monografia autorska /podręcznik o zasięgu krajowym
Rok wydania
2020