CEL FUNKCJONOWANIA, ZADANIA I OBSZARY BADAWCZE CENTRUM MORSKIEJ ENERGETYKI WIATROWEJ POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

W artykule przybliżono wybrane aspekty funkcjonowania Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej w Politechnice Gdańskiej. Scharakteryzowano główne zadania Centrum oraz wstępnie zdefiniowane obszary badawcze, w których specjalizują się naukowcy reprezentujący niemal wszystkie wydziały akademickie Uczelni (oprócz Wydziału Architektury). Przedstawiono kierunki działania Centrum w perspektywie kilku najbliższych lat, w wyniku których nastąpi weryfikacja i konieczne doprecyzowanie obszarów badawczych, zgodnie z oczekiwaniami inwestorów morskich farm wiatrowych budowanych w polskiej wyłącznie strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego.