Opisany w artykule problem dotyczy skutków nadmiernych deformacji stref zakotwienia odciągów linowych, które stwierdzono w pomoście mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Mimo, że most był w eksploatacji przez siedem lat, deformacje zostały zakwalifikowane jako niebezpieczny objaw niedostatecznej nośności tego elementu konstrukcji. Tym samym most został zamknięty dla ruchu. Celem artykułu jest przedstawienie zaawansowanego podejścia do analizy i modelowania obliczeniowego tej części mostu, umożliwiającego dokładne oszacowanie nośności strefy zakotwienia, której nie można przewidzieć w typowej analizie z inżynierską precyzją.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach
Rok wydania
2022