Artykuł przedstawia sylwetkę Józefa Kostro. W październiku 2020 roku do zbiorów Sekcji Historycznej PG przekazano materiały dotyczące inżyniera dyplomowanego Józefa Kostro – studenta przedwojennej Politechniki Gdańskiej (Technische Hochschule der Freien Stadt Danzig) i absolwenta Wydziału Budowy Maszyn z 1930 roku. Ofiarodawcą jest prof. Ludwik Kostro – syn, emerytowany profesor Uniwersytetu Gdańskiego, filozof, fizyk, biblista, wykładowca gdańskich uczelni. Materiał dokumentacyjny jest różnorodny i bardzo wartościowy.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach
Rok wydania
2021